Problemy z oddychaniem i bóle w klatce piersiowej przy refluksie

Witam.Od szesciu lat lecze sie na refruks ,od dwoch lat mam uporczywe odbijanie co spowodowalo problemy z oddychaniem,bolami w klatce piersiowej i gardle.Podczas atakow odbijania doznaje szczekoscisku ,a moj jezyk ucieka do tylu co skutkuje czestym dlawieniem sie.Mieszkam za granica i moj lekarz bagatelizuje ten problem.Prosze o pomoc lub jakies porady ,czy moje dolegliwosci moga spowodowac jakis trwaly uszczerbek na zdrowiu.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Pana dolegliwości najpewniej wynikają z niedostatecznej kontroli choroby refluksowej przełyku. W przypadku utrzymujących się objawów wskazane jest bowiem podwojenie dawki dotychczas przyjmowanego preparatu, względnie dołączenie na na noc leków z grupy receptorów H2 (ranigast). Myślę że wymaga Pan również kontrolnej gastroskopii, która w sposób bezpośredni pokaże stan śluzówki przełyku.