Gorzki posmak, biały nalot na języku i problemy z przełykaniem

Witam mam 41 lat i od dłuższego czasu mam gorzki posmak w ustach, biały nalot na języku, chrypę, problemy z przełykaniem i uczucie zwężania się krtani. Leczona byłam pod kątem refluksu żołądkowego jednak nic to nie dało. Co to może być ?

Witam serdecznie,
Pani dolegliwości najpewniej wynikają z niedostatecznej kontroli choroby refluksowej przełyku. W przypadku utrzymujących się objawów wskazane jest bowiem podwojenie dawki dotychczas przyjmowanego preparatu, względnie dołączenie na na noc leków z grupy receptorów H2 (ranigast). Myślę że wymaga Pai również kontrolnej gastroskopii, która w sposób bezpośredni pokaże stan śluzówki przełyku.