Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 3 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam gorzki język w ciąży?

Dzień dobry Jestem w 10 tygodniu ciąży. Od 4 tygodni mam nonstop sucho w buzi, czasami gorzko. Przy tym uczucie suchego języka z lekkim nalotem.
KOBIETA, 35 LAT 2 tygodnie temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, gorzki posmak w ustach może budzić niepokój, bo w niektórych sytuacjach świadczy m.in. o zaburzeniach neurologicznych czy wirusowym zapaleniu wątroby, a także chorobach układu pokarmowego (wrzody, refluks). Więcej w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-gorzki-posmak-w-ustach-wyjasniamy. W Pani sytuacji, jeśli jest to jedyny objaw, uczucie gorzkiego smaku w ustach jest wynikiem ciąży, a konkretnie – wzrostem stężenia progesteronu we krwi i innymi zmianami hormonalnymi typowymi dla tego okresu. To uczucie może się nasilać wraz z biegiem ciąży, gdy rosnący brzuch, w wyniku uciskania narządów wewnętrznych, będzie powodował przedostawanie się kwasów żołądkowych do przełyku. Ten problem został wyjaśniony w naszym materiale, być może wzbudzi Pani zainteresowanie: https://portal.abczdrowie.pl/zgaga-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy