Problemy z poczęciem a monitorowanie jajeczkowania lub badanie drożności jajowodów

W związku z problemami z poczęciem (od 8 m-cy), chciałabym zapytać się, czy w najpierw powinnam iść na monitorowanie jajeczkowania czy na badanie drożności jajowodów?

Aleksander Ropielewski

Mniej inwazyjne jest badanie monitorowania jajeczkowania. Sugeruję jednak poczekać ponieważ 8 miesięcy to niedługi okres czasu. Diagnostykę jest sens podejmować minimum po roku do 2 bez powodzenia przy staraniu się o dziecko.