Problemy z tarczycą w ciąży

Witam, mój problemwygląda tak na krótko przed zajściem w ciążę stwierdzono u mnie na podstawie zbyt niskiego poziomu tsh nadczynność tarczycy (nieregularne miesiączki i inne objawy), na początku ciąży tsh taże było bardzo niskie, lekarz zalecił 2 tabletki Thyrosanu na dobę, podczas wyników krwi w 17 tyg, ciąży okazuje się, że tsh jest na poziomie powyżej 6,00 (jakby niedoczynność, czy przerwać zażywanie leku i co dalej.dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Witam!
widocznie nadczynność przeszła w jatrogenną - wywołaną medycznie niedoczynność. Najlepiej to pytanie skierować do endokrynologa. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problemy z tarczycą a ciąża

Witam Moja żona miała problemy z tarczycą, ale w trakcie ciąży tarczyca się uspokoiła. W tej chwili jest już 10 dni po terminie, ostatnie usg miała 5 dni temu. Jak od tego czasu mogły zmienić się wody płodowe, łożysko? Bardzo boje się o brzdąca.
ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie bardzo rozumiem pytania, jak mogły zmienić się wody płodowe. Jeżeli nie było oznak odpłynięcia wód płodowych a lekarz nie zauważył niczego niepokojącego podczas USG nie ma powodów do obaw. Warto jednak być gotowy na poród. Akcja porodowa może zacząć się w każdej chwili.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy to nie problemy z tarczycą?

Czy to nie problemy z tarczycą? Witam, oto moje wyniki z krwii: 1.TSH 1,3630 ( norma 0,4300-4,200) 2.FT4 0,91( norma 0,79-1,34) 3.Ferrytyna 19,35( norma 4,63-204,00) 4.anty-TPO 0,60(norma 0,00-5,61) 5.Żelazo 89,00( norma 50,00-170,00) Wydaje mi się, że wyniki mam w normie , ale cierpię na takie objawy: -bóle głowy -nieprzespane noce -siwiznę włosów -łamliwe , cienkie i wypadające włosy -zimne stopy i dłonie nawet w ciepłe dni -przybieranie na wadze -zaburzenia zapamiętywania -problemy z przełykaniem -częste oddawanie moczu -chrypka -problemy z koncetracją -zaczerwienienie na twarzy -zwiększony apetyt -blada skóra -zadyszka po ptzebiegnięciu kilku metrów( wcześniej byłam mocno aktywna fizycznie) -ból szyi -wysypka na plecach i szyi -osłabienie słuchu Proszę o pomoc w ustaleniu co mi dolega.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty