Problemy z wydalaniem kału

Witam! Od 1,5 tygodnia mam problemy z wydalaniem kału. Mimo spożywania na co dzien warzyw i owocow (bogatych w blonnik) ora picia wody czuje spuchniecie w okolicach podbrzusza i bol po lewej jego stronie. Gdy zdarza mi sie zalatwic, to stolce sa cienkie i male. W ciagu dnia pozbywam sie gazow jak to u kazdego czlowieka ale nadal czuje sie spuchnieta w podbrzuszu. Co moze byc tego powodem?

Witam. Powodem zaparć oprócz diety może być również choroba uchyłkowa jelita grubego, niektóre nowotwory oraz czynnościowe zaburzenia pracy jelit. Ponieważ objawy utrzymują się dość długo wskazana jest wizyta u lekarza poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie.