Problemy z wydalaniem kału przez niemowlaka

Mam problem ze swoim kuz 4,5 miesieczym dzieckiem od 3i pol miesiaca nieoddal sam stolca bez mojej pomocy dziecko sie bardzo meczy usg nic nie stwierdzilo lekarze pediatrzy twierdza ze jest ok no chyba nie jest jesli dziecko nawet po wprowadzeniu staltch posilkow nie robi kupy doslownie wczoraj zauwazylam ze kupa jest tuz przy odbycie ale jest on tak micno scisniety ze wstrzymuje robienie kupy gdy próbuje sie go rozchylic dziecko placze co robic prosze pilnie o pomoc!

Jeśli problem jest znacznie nasilony i trudny do uregulowania, pediatrzy nie dają sobie z tym problemem rady radzę w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym. Być może konieczne będzie wykonanie specjalistycznych badań.