Problemy z wypróżnianiem a tabletki antykoncepcyjne

Mam problemy z wypróżnianiem. Czasem się zdarza tak,że przez dłuższy czas mam tylko zaparcia,albo biegunkę,jest to dla mnie kłopotliwe,bo stosuję doustną antykoncepcję hormonalną. Próbowałam juz różnych diet,wykluczalam fast foody,nabiał itp,ale jest tak samo plus codziennie wzdęcia. Co może znormalizować mój system trawienny? Do jakiego lekarza powinnam się udać?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z dietetykiem, który wprawnie oceni, czy faktycznie Pani dieta nie jest przyczyną zwiększonej tendencji do zaparć, a także z gastrologiem. Bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu odnośnie nawyków żywieniowych i związanych z oddawaniem stolca trudno jest mi udzielić jednoznacznej i pomocnej odpowiedzi.