Problemy z wypróżnianiem u 20-latki

Mam problem z wypróżnianiem się mimo, że jem normalnie. Przy miesiączce potrafię wypróżniać się codziennie, a pomiędzy miesiączkami to wypróżniam się raz w tygodniu albo wcale. Co zrobić żeby się to zmieniło? Co jeść żeby nie brać leków związanych z wypróżnianiem?

Skuteczne leczenie zaparć może być trudne.
Przede wszystkim należy ustalić mechanizm zaparcia. Czy pierwotną przyczyną jest słaba praca ( motoryka ) jelita grubego czy też problemem jest dyssynergia mięśni dna miednicy.
Wymaga Pani porady doświadczonego gastroenterologa lub proktologa.