Problemy z wypróżnianiem, hemoroidy i silny ból podbrzusza

mam duże problemy z wypróżnianiem się. myślę, że odżywiam się prawidłowo, gdyż uwielbiam jeść warzywa, jogurty itp. jednak mam bardzo długie przerwy między chodzeniem do toalety. przeciętnie wypróżniam się co 4- 5 dni, niekiedy po tygodniu i w dodatku muszę zmusić do tego mój organizm. nabawiłam się przez to hemoroidów. chciałabym pozbyć się tego problemu. dodam, że mam chore jajniki i przy oddawaniu stolca mam silny ból w podbrzuszu. czy ma to jakiś związek?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na pewno ma Pani zaparcia, które moga być przyczyną wyżej wymienionych dolegliwości. Nie podała Pani niestety dokładnie na jaką chorobę jajników choruje. Proszę zgłosić się do lekarza ogólnego celem bezpośredniego badania jamy brzusznej.