Problemy z wypróżnianiem a hemoroidy

Mam hemoroidy i od pewnego czasu mam kłopot z wypróżnianiem. Dopiero przy większym parciu wszystko wypada na raz - stolec jest długi i twardy. Zmieniłem dietę i nie spożywam kawy, czekolady, alkoholu i staram się dużo pić i jeść mało ,ale kilka razy dziennie. Problem dalej występuje choć w mniejszym zakresie - stolec jest luźniejszy. Miałem robioną kolonoskopie i nic nie wykazała. Wizytę u lekarza mam za miesiąc, jak można zmniejszyć kłopoty przy wypróżnianiu? Jakiś lek, domowy sposób?

Magdalena StusiĹska

Dość skuteczne może być zwiększenie ilości blonnika w pokarmie, który poprawia uformowanie stolca. Dostępne są również maści, które zmniejszają dolegliwości bólowe.