Problemy z wypróżnianiem w 22 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 22 tygodniu ciąży i mam ogóle problemy z wypróżnianiem. Ale staram się radzić sobie z tym problemem odpowiednią dietą. Dzisiaj od rana czuję ból po lewej stronie brzucha, od czasu do czasu pojawiają się także gazy. Najgorzej jest przy prostowaniu i podnoszeniu lub gdy się napinam, w pozycji leżącej lub siedzącej nic mi nie dolega. Ból nasila się przy napinaniu mięśni jak podczas wypróżniania. Czy są to powody do niepokoju?

Witam,
jeżeli sytuacja jest nowa i Panią niepokoi należy skontrolować to na wizycie u lekarza.
Jeżeli dolegliwości tego typu zdarzały się już wcześniej, to po prostu zaparcia i wzdęcia - wskazane naturalne metody walki z dolegliwościami

pozdrawiam