Problemy z wypróżnieniem u 23-dniowego dziecka

Dzień dobry mam córeczkę która ma 23 dni i ma problemy ze zrobieniem stolca. nie wiem jak moge jej pomóc prosze na odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystkie małe dzieci wydają dziwne odgłosy (jakby stękanie), robią się czerwone, wstrzymują oddech podczas defekacji. Z czasem gdy wyrobią mięśnie brzucha i nauczą się wytwarzać tłocznie brzuszną fizjologia stanie się łatwiejsza. Nie ma powodów do niepokoju. Ewentualnie może Pani przyginać dziecku nóżki - wtedy łatwiej odchodzą gazy, co w przypadku bólu kolkowego u noworodków i niemowlaków, przynosi im ulgę