Problemy z zastrzykiem domięśniowym

Witam. Czy jeżeli w czasie zastrzyku domięśniowego w strzykawce znajdował się bąbel powietrza o średnicy, powiedzmy, 2 do 5 milimetrów, to czy zagraża to w jakikolwiek sposób pacjentowi? I następne pytanie. Czy gdyby podobny bąbel został wstrzyknięty dożylnie, to czy wtedy by zagrażał?

Magdalena Mroczek

Witam, tak mała ilość powietrza nie stanowi zagrożenia.

witam,

opisana sytuacja nie powinna miec w ogóle miejsca podczas wykonywania iniekcji przez osobe wykwalifikowaną.

Bąbel powietrza będzie stwarzał zagrożenie głównie przy podaniu dożylnym.

pozdrawiam