Sposób wykonywania zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch

Dzień dobry, Mam duży problem. Złamałam nogę i dostalam zastrzyki przecizakrzepowe w brzuch - Fragmin. W jaki sposób należy je robić? Czy wypuszczać pęcherzyk powietrza, czy nie, bo w internecie można wyczytać sprzeczne informacje. Szczerze powiedziawszy to nie lubię w ogóle igieł, pobierania krwi i zastrzyków. Sama myśl o tych w brzuch napawa mnie niepokojem i nie chciałabym zrobić tego nieprawidłowo. Które miejsca dokładnie można nakłuwać? O czym należy pamiętać przy wykonywaniu zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch? Czy mogą być jakieś większe konsekwencje, jeżeli zrobię to źle?  Bardzo się boję tych zastrzyków.

Wypuścić pęcherzyk powietrza jeśli się znajduje w strzykawce. Zastrzyk robimy podskórnie w skórę brzucha. Wstrzykujemy na lewo lub prawo od pępka. Łapiemy fałd skóry jedną ręką, a drugą ręką bierzemy strzykawkę i wbijamy prostopadle do powłok brzucha " do oporu". Igła jest krótka i cienka, proszę się nie bać nie przebije się pani do brzucha. Po wkłuciu wstrzykujemy cała zawartość, wyciągamy igiełkę, a miejsce wkłucia przytrzymujemy wacikiem puszczając drugą ręką trzymany fałd skóry. Przytrzymujemy ok 1 minutę, żeby nie zrobił się siniak. Czesto jednak pomimo trzymania wacika siniak i tak się robi.