Sposób wykonywania zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch

Dzień dobry, Mam duży problem. Złamałam nogę i dostalam zastrzyki przecizakrzepowe w brzuch - Fragmin. W jaki sposób należy je robić? Czy wypuszczać pęcherzyk powietrza, czy nie, bo w internecie można wyczytać sprzeczne informacje. Szczerze powiedziawszy to nie lubię w ogóle igieł, pobierania krwi i zastrzyków. Sama myśl o tych w brzuch napawa mnie niepokojem i nie chciałabym zrobić tego nieprawidłowo. Które miejsca dokładnie można nakłuwać? O czym należy pamiętać przy wykonywaniu zastrzyków przeciwzakrzepowych w brzuch? Czy mogą być jakieś większe konsekwencje, jeżeli zrobię to źle?  Bardzo się boję tych zastrzyków.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Wypuścić pęcherzyk powietrza jeśli się znajduje w strzykawce. Zastrzyk robimy podskórnie w skórę brzucha. Wstrzykujemy na lewo lub prawo od pępka. Łapiemy fałd skóry jedną ręką, a drugą ręką bierzemy strzykawkę i wbijamy prostopadle do powłok brzucha " do oporu". Igła jest krótka i cienka, proszę się nie bać nie przebije się pani do brzucha. Po wkłuciu wstrzykujemy cała zawartość, wyciągamy igiełkę, a miejsce wkłucia przytrzymujemy wacikiem puszczając drugą ręką trzymany fałd skóry. Przytrzymujemy ok 1 minutę, żeby nie zrobił się siniak. Czesto jednak pomimo trzymania wacika siniak i tak się robi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty