Miejsce na brzuchu na zastrzyki przeciwzakrzepowe

W których miejscach na brzuchu najlepiej wykonywać zastrzyki przeciwzakrzepowe?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Nie ma to większego znaczenia jakie miejsce Pani wybierze. Ważniejsza jest technika wykonywania zastrzyków. Należy objąć między kciukiem a palcem wskazującym fałd skórny a drugą ręką w to miejsce dokonać wkłucia. Ważne, żeby nie dokonywać wkłuć domięśniowych. Miejsce po wkłuciu można lekko rozmasować, Starać się wybierać codziennie inne miejsce na skórze brzucha. Pozdrawiam