Problemy ze snem u 4-miesięcznego niemowlęcia

mam problem z 4 miesiecznym niemowlakiem. problem dotyczy usypiania, spania w dzień jak i w nocy. w nocy pobudki sa co 20 minutpotem 10 minut usypiania, kładziemy ja do łóżka, 10 min snu i na nowo. w dzien jest zawsze płacz przed snem..Mała jest zdrowa, nie rosną zęby. Nie wiem juz co mozemy zrobic zeby poprawc jakosc jej i naszego snu.

wygląda że dziecko jest niespokojne? napięte? czy wygina się do tyłu? pręży, robi mostki? czy ma zaciśnięte piąstki? jeśli tak to warto udać sie do terapeuty na masaż i ćwiczenia Bobath- rozluźniające. Wcześniej należy dziecko zdiagnozować czy nie ma np. bólu głowy? czy lepiej śpi po podaniu Apapu? Warto zrobuić USG przez-ciemiączkowe.