Problemy ze swędzeniem okolic odbytu i pochwy po antybiotykoterapii

Witam Przez branie antybiotyków co jakiś czas mam problemy ze swędzeniem okolic odbytu i pochwy. Jakie tabletki mogę zastosować z apteki bez recepty na takie dolegliwości? Jestem dziewicą i tabletki dopochwowe nie wchodzą w grę. Czy maść Clotrimazolum jest bezpieczna na stosowanie w dwóch miejscach? Dziekuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Warto jednak udać się do ginekologa. Maść Clotrimazol jest stosowana przy infekcji grzybiczej, należy ją potwierdzić lub wykluczyć.
Pozdrawiam