Problemy ze wzwodem u 56-latka

Mam 56 lat nie mam stałej partnerki i gdy poznają kobietę mam proglem ze wzwodem czy to już jest normalne moim wieku..?.Jeśli nie to co może być przyczyną

Dzień dobry!

Rzeczywiście, wraz z wiekiem mężczyzny zwiększa się prawdopodobieństwo pojawiania się zaburzeń erekcji. Nigdy nie jest to jednak "normalne". Przyczyną mogą być naczyniowe, hormonalne, urologiczne itp. Diagnozę postawi lekarz seksuolog w osobistym kontakcie, konieczne jest wykonanie kompletu badań i ogólna ocena Pana stylu życia, stanu zdrowia, towarzyszących chorób, przyjmowanych leków itp. Nie warto bagatelizować podobnych problemów, ponieważ zaburzenia erekcji mogą np. zwiastować (nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem) zawał serca czy być objawem cukrzycy.

Pozdrawiam!