Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze wzwodem u 56-latka

Mam 56 lat nie mam stałej partnerki i gdy poznają kobietę mam proglem ze wzwodem czy to już jest normalne moim wieku..?.Jeśli nie to co może być przyczyną
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Dzień dobry!

Rzeczywiście, wraz z wiekiem mężczyzny zwiększa się prawdopodobieństwo pojawiania się zaburzeń erekcji. Nigdy nie jest to jednak "normalne". Przyczyną mogą być naczyniowe, hormonalne, urologiczne itp. Diagnozę postawi lekarz seksuolog w osobistym kontakcie, konieczne jest wykonanie kompletu badań i ogólna ocena Pana stylu życia, stanu zdrowia, towarzyszących chorób, przyjmowanych leków itp. Nie warto bagatelizować podobnych problemów, ponieważ zaburzenia erekcji mogą np. zwiastować (nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem) zawał serca czy być objawem cukrzycy.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Jest niejasność co do wieku, z postu wynika 56 lat, z podpisu 37 lat.
To istotne...
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy