Problemy ze wzwodem u narzeczonego

Witam serdecznie. Mój narzeczony ma 22 lata i ostatnio, po kilku miesiącach związku zdecydowaliśmy się na współżycie. Miał on wcześniej sporo kobiet, nigdy żadnych problemów w łóżku. Jednak nam seks nie wychodzi... Pierwsze 3 razy było wszystko dobrze, dopóki nie miało dojść do samego stosunku, wtedy on nagle "opadł". Przy kolejnym razie wytrysk był jeszcze przed samym faktem. Bardzo się przejmuje. Z czego to może wynikać? Czy to, że wczesniejszy jego seks był z przypadku, a ten jest z miłości?

Witam,

Przede wszystkim relacje seksualne to bardzo złożona kwestia, w której rolę gra stres, motywacja, uczucia, myśli itp. Dotyczy to obu stron. Najważniejsze na początek, to porozmawiać, rozładować atmosferę. Być może partnerowi tak mocno zależy, by dobrze wypaść, że dzieje się coś zupełnie przeciwnego. Jeśli polepszenie komunikacji w Państwa związku i rozmowy na ten temat nie pomogą, proponuję udać się do seksuologa, gdyż tego typu problemy mają tendencję do nasilania się.

Pozdrawiam

Dzień dobry.

Trudno powiedzieć, czy przyczyną problemu jest to, co napisała Pani w ostatnim zdaniu, jednak niewątpliwie może nią być zbytnie przejmowanie się partnera jednorazowym niepowodzeniem, które, jak rozumiem, w chwili obecnej przeradza się w poważny niepokój. Tego rodzaju podejście do współżycia, skupianie się na erekcji i stan podwyższonej nerwowości są częstą przyczyną zaburzeń wzwodu oraz przedwczesnego wytrysku.
Dodać można, że przy tego rodzaju problemach nie do przecenienia jest wspierająca postawa samej partnerki, która w sytuacji osłabienia wzwodu członka, może go po prostu "wspomóc", np. poprzez stymulowanie go w inny sposób.

Pozdrawiam.