Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gender

Witam,

Wytrysk u mężczyzny bez pojawienia się erekcji (również bez podniecenia seksualnego i bez orgazmu) jest możliwy w przypadku wystąpienia tzw. nasieniotoku - zaburzenia wytrysku polegającego na stałym lub okresowym samoistnym wypływie nasienia z cewki moczowej. Bezwzględnie należy wówczas zgłosić się na konsultację lekarską.

Wytrysk sytuacyjnie może pojawić się również w początkowej fazie stosunku seksualnego przy słabej, niepełnej jeszcze erekcji - jest to tzw. objaw Higiera.

0

Wytrysk przy słabym wzwodzie bywa powikłaniem długoletniego "pozwalania" na wytrysk przy niepełnym wzwodzie podczas masturbacji. Młody człowiek zazwyczaj nie zwraca dostatecznej uwagi na stan wzwodu, tylko na potrzebe rozładowania napiecia...
Stan taki utrudnia lub uniemożliwia penetrację i wymaga leczenia u lekarza seksuologa.
Rokowanie co do uzyskania poprawy jest korzystne.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy