Promieniujący ból od dołu przez policzek za górną ósemkę

5 dni temu przy znieczulaniu lewej górnej siódemki zostałem ukłuty w sumie 7 razy, 4 razy głęboko z zewnętrznej strony i 3 razy płytko z wewnętrznej. Odczuwam nieustający ból w miejscu tych głębokich ukłuć. Ból promieniuje do dołu przez policzek za dolną ósemkę. Bolą mnie dziąsła na górze i na dole szczęki. Przez 2 dni od wizyty policzek był mocno opuchnięty. Czułem mrowienie w lewej części ust, między żuchwą a uchem i jakby znieczulenie oka. Czy to jest poważne powikłanie? Co z tym robić?

Dzień dobry,
Trudno na odległość powiedzieć czy powikłanie jest poważne. Jeżeli mrowienie i uczucie znieczulenia już przeszło, to raczej problem szybko się rozwiąże. Bardzo prawdopodobne, że znieczulenie zostało podane tuż przy nerwie. Może zostało ukłute naczynie krwionośne i lekkie krwawienie z naczynia było odpowiedzialne za opuchliznę, a także za ból. Proszę koniecznie udać się do lekarza, który Pana znieczulał, na kontrolę.