Propranolol i Nilogrin a alkohol

cześć mam pytanie zażywam lek Propranolol wzf i Nilogrin i czy mogę pić alkohol przy tych lekach głównie chodzi mi o piwko czy może mi się coś stać jak wypije alkohol no i święta się zbliżają

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie zaleca się spożywania alkoholu podczas przyjmowania leków, a zwłaszcza popijania leków alkoholem. Alkohol w opisywanej sytuacji spowalnia wchłanianie propranololu z jelita, a w przypadku leku Nilogrin może spowodować zawroty głowy, zaburzenia rytmu snu i czuwania (senność, a u innych osób bezsenność).