Prośba o interpretację badania endoskopowego górnego odcinka przewodu pokarmowego

Bardzo proszę i interpretację badania endoskopowego górnego odcinka przewodu pokarmowego. Przełyk w dolnej 1/3 części zmieniony nieżytowo. Wpust o prawidłowym tonusie. Dno, okolica podwpustowa przekrwione. Jeziorko śluzowe obfite z bardzo dużą ilością żółci. Błona śluzowa trzonu i antrum pstra. Odźwiernik drożny, kształtny. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa niezmieniona. Z góry dziękuję za odpowiedź. Kobieta, lat 35.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

podany opis wskazuje na zmiany zapalne w dolnej części przełyku, oraz samego żołądka, jak również podejrzenie refluksu żółciowego (zarzucania żółci z jelita cienkiego do żołądka i pewnie dalej do przełyku), który to jest prawdopodobnie przyczyną tego stanu zapalnego.
Proponuję udać się do lekarza, który zlecił badanie, aby przepisał stosowne leczenie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko