Prośba o interpretację MR kręgosłupa 45-letniej kobiety

proszę o interpretację MR.( kręg.l-sLordoza wyraźnie spłycona,tarcze od L2 - S1 wykazują zmiany degeneracyjne z obniżeniem wys.Krążki międzykręgowe o zmniejszonym uwodnieniu.Pierścienie włokniste tarcz m.kręgowych od L2-S1 uwypuklone obwodowo,wypukleniom towarzyszą podwięzadłowe przepukliny jąder miażdystych,pole przekroju kanału kręg.jest w różnym stopniu zwężone.worek oponowy wyraźnie modelowany.Wypuklone krążki m.kreg.skutkują zwężeniami otworów międzykręgowych gdzie modelują korzenie nerwowe

Aleksander Ropielewski

Opis relacji anatomicznych i zmian zwyrodnieniowych, przepuklin jąder miażdżystych, które mogą powodować dolegliwości bólowe, zaburzenia czucia lub ruchu kończyn dolnych oraz zaburzenia funkcji oddawania moczu lub stolca. Dalsze postępowanie uzależnione jest od sytuacji klinicznej. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem kub ortopedą.