Prośba o interpretację wyników - borelioza

Witam, niedawno otrzymalem wynik testu Western Blot w klasie IgG - Borelia burgdorferi, wynik jest dodatni, jednak spotkałem się w internecie z artykułami, według których moja boreliza jest watpliwa badź mogę być nawet zdrowy. Poniżej przedstawiam moje wyniki, proszę o interpretacje: Borelioza IgG Antygen Vlse - Borelioza IgG Antygeny specyficzne: Borelioza IgG antygen p17 + Borelioza IgG antygen p19 - Borelioza IgG antygen p21 - Borelioza IgG antygen p25 (OspC) - Borelioza IgG antygen p30 - Borelioza IgG antygen p31 + Borelioza IgG antygen p39 - Borelioza IgG antygen p83 - Wczesniejsze badania, nie mam pojecia jakie, dały wynik pozytywny jedynie w klasie IgG. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik badania jest dodatni (pozytywna odpowiedż w klasie IgG na co najmniej 2 antygeny) i wydaje się, że do zakażenia doszło ponad rok temu. Ale to tylko samo badanie, interpretacja też zależy w dużej mierze od użytej w danym laboratorium techniki, ważne są objawy, jakie u Pana występują, gdyż nie leczy się wyników badań, lecz objawy. Proszę zgłosić się więc na konsultację do specjalisty chorób zakaźnych.

Pozdrawiam.