Prośba o interpretację wyników histopatologicznych dla 59-latka

Proszę o interpetację wyniku histopatologii. 1. Polip hipeplastyczny jelita grubego - 2 gruczal ząbkowany z dysplazją małego stopnia, usunięty doszczętnie. Jakie są rokowania i czy istnieje groźba przekształcenia miejsc wokół tego gruczolaka i polipa w raka? Gabriel D./ Bydgoszcz/ lat 59
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, obecnie polipy ząbkowane, hiperplastyczne sa obecnie zaliczane do stanów przednowotworowych, które maja potencjał przemiany złośliwej. Jednakże nie mogę pomoc w ocenie ryzyka bo żeby powiedzieć o rokowaniu trzeba znać wymiary polipa oraz z jakim marginesem był wycięty. Oceniony jest przez patomorfologa na zmiany dysplastyczne niskiego stopnia co jest dobra rokowniczo cecha. Pozdrawiam