Prośba o interpretację wyników pobranych wycinków

Proszę o interpretację wyników pobranych wycinków 1) antrum żołądka - gastritis chronica activa medicris gradus 2) oznaczenie HP ( )3) trzon żołądka - gastritis chronica activa medicris gradus.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: 1) Wpust żołądka - przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej stopnia średniego. 2) HP - w nawiasie powinien być podany wynik. 3) Trzon żołądka - przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej stopnia średniego.