Prośba o interpretację wyników poziomu kortyzolu we krwi

Witam.Prosze o interpret.wynikow poziomu kortyzolu we krwi 21,10 ug/dl,krew pobrana ok.godz.10 rano,normy:godz 7-10:6,2-19,4ug/dl.Czy mam podst. do obaw,czy powinnam wykonac jakies in.badania?Dodam,ze chodze do endo.i tarczyca ok( mialam robiona biopsje zwg na niewielkie guzki,hormony tez ok,nie biore lekow),ginekolog.tez jest ok,badanie ogolne krwi-niewielkie odchylenia od normy w kilku parametrach,mocz ok.Półtora roku temu robilam rtg pluc,ok.

Witam Panią,

Poziom kortyzolu jest tylko nieznacznie podwyższony, co raczej nie powinno budzić niepokoju. Chyba,że ma Pani objawy hiperkortyzolemii. Jeśli podejrzewana jest nadczynność kory nadnerczy, to powinna Pani wykonać test hamowania 1 mg Dexametazonu. Proszę udać się do endokrynologa, który w razie potrzeby zleci Pani takie badanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz