Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyniku badania histopatologicznego guza nerki.

Wynik badania histopatologicznego guza nerki: (tu renis sin) rozpoznanie 481718-724 - carcinoma clarocellurare renis Furhman II guz o wym.: 4,3 x 3,7 x 3,5 opis makroskopowy: otorebkowany guz o wymiarach: 4,3 x 3,7 x 3,5 cm barwy żółtej z ogniskami wylewów krwawych, najwęższy margines operacyjny od strony miąższu nerki mniej niż 1 mm. Pobrano z guza 1 pełny p. 4. w. 718-721 , dodatkowo z guza z marginesem od strony miąższu nerki: pob. 2.w. 722 -723. Tkanka tłuszczowa makro bez zmian. Fragment tkanki tłuszczowej bez nacieku raka. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Na podstawie mojej wiedzy jest to rak jasnokomórkowy nerki i nie wiem jak się to ma do skali Furhmanna( II ) czy są przeżuty, czy węzły chłonne są zajęte? Cytowany fragment jest całą informację z badania histopatologicznego. Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.
Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy