Prośba o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej u 4-latka
Proszę o interpretacje wyniku rtg-klatki piersiowej u 4-latka, półkolisty linijny cień w prawym szczycie oraz polu podobojczykowym odp. pogrubiałej szczelinie płata dodatkowego żyły nieparzystej. Obustronnie przyserowo w dolnych oraz środkowych polach płucnych wzmożenie rysunku oskrzelowego. Wnęki nieżytowe poszerzone, sylwetka serca w granicach normy wiekowej.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Opis badania może wskazywać na występowanie zmian pozapalnych. Poza tym innych znaczących odchyleń od normy nie stwierdza się. Cień żyły nieparzystej jest wariantem anatomicznym i nie jest uważany za patologię. Pozdrawiam