Prośba o interpretację wyniku wymazu z gardła u 20-letniej dziewczyny

Witam, proszę o interpretację wyniku wymazu z gardła : Po 48h inkubacji wyhodowano Neisseria sp. i Streptococcus orale stanowiące florę fizjologiczną. Nie stwierdzono paciorkowców beta-hemolizujących. Wynik dziewczyny 20 lat. Dziękuje za pomoc.

Michał Springer

Witam, taki wynik oznacza, że w pobranym materiale znajdowały się jedynie bakterie naturalnie występujące w gardle. Nie stwierdzono bakterii najczęściej odpowiedzialnych za anginę paciorkowcową. Należy jednak zgłosić się po ocenę wyniku i stanu ogólnego do lekarza rodzinnego zwłaszcza, jeżeli występują u Pani objawy infekcji (np. ból gardła, gorączka itp). Pozdrawiam