Dlaczego powiększa się guzek w przebiegu rumienia guzowatego?

Witam mam 31 lat i rumień guzowaty od stycznia. Miałam zapalenie uszu w styczniu a w lutym anginę. Miałam robione RTG klatki nic nie wyszło, badania krwi w normie aso,crp także. Wymaz z gardła to piszę, że wyhodowano streptococcus z gr. orale i Neisseria sp- liczne kolonie. Wyizolowane bakterie stanowią florę fizjologiczna górnych dróg oddechowych. Flory patogenne nie wyhodowano po 48 godz.Zauważyłam że powiększa mi się ten guzek trzy dni przed okresem ,a później znów się zmniejsza. Od czegoto?

Lek. Tomasz Budlewski

A gdzie jest ten guzek? Proponuje udac się do lekarza prowadzącego leczenie