Prośba o pomoc w interpretacji wyniku MR u 25-latki
Dzień dobry, mam 24 lata bardzo prosiłabym o pomoc w interpretacj wyniku MR ponieważ do wizyty jeszcze sporo czasu. Opis : Lordoza lędźwiowa pogłębiona w części dolnej, bardziej poziome ustawienie segmentów górnych kości krzyżowej. Na poziomie L4/L5 nieznacznie uwypyklony poza zarysy trzonów pierścień włóknisty krążka modeluje worek opony twradej. Na poziomie L5/S1 nieznacznie uwypuklony poza zarysy trzonów pierścień włóknisty krążka uwypukla się do tkanki tłuszczowej nadtwardówkowej. Dziękuje

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie MRI uwidoczniło początki choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruje udać się do lekarza zlecającego badanie w ce lu konsultacji.
Pozdrawiam.