Prośba o pomoc w odczytaniu opisu RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa
Witam, zostałam skierowana na badanie RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Odebrałam wynik, jednak wizyta u lekarza za 2 tygodnie... proszę o pomoc w odczytaniu opisu: 1. spondylosis deformans lumbalis 2. scoliosis lumbalis 3. spina bifida S1 Co to znaczy? Z góry dziękuję. Monika (lat 30)

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Spondyloza i skolioza odcinka lędźwiowego, oraz rozszczepienie kręgu S1. Taki stan możę powodować dolegliwości bólowe i wymagać leczenia zachowawczego (rehabilitacja) lub operacyjnego.