Proszę o analizę wyników moich badań

Proszę o analizę moich wyników badań. Robione w 7 dniu cyklu: E2 35 pg/ml, LH 3,41 mIU/ml, FSH 4,9 mIU/ml, progesteron 0.92 ng/ml, testosteron 74 ng/dl, prolaktyna 13,49 ng/ml, tsh 1,1 uIU/ml, FT3 3.1 pg/ml, FT4 1.14 ng/dl. Badania robiłam, gdyż od 2 miesięcy wypadają mi włosy i mam problemy z cerą, przetłuszcza się, no i oczywiście trądzik także na dekoldzie i plecach. Cykle mam nieregularne, częściej krótkie 24, 26 dni, ale zdażyły się też 17- i 40-dniowe. Mam 19 lat. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pani wyniki nie przedstawiają dużych odchyleń, za niski jest poziom estrogenów, a za wysoki testosteronu, ale odchylenia te nie są duże. Opisane objawy są wyrazem zaburzeń hormonalnych, najprawdopodobniej jajników lub nadnerczy, i wymagają niewątpliwie dalszej diagnostyki u endokrynologa. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań hormonalnych i obrazowych, które pozwolą na postawienie odpowiedniej diagnozy.