Proszę o interpretację wyników funkcji wątroby

Proszę o interpretacje moich wyników badań. Jestem kobietą , mam 41 lat: AST 43,9, ALT 76,2, TBIL 12,0, CK 64,6, GGT 22,4, CHOL 4,4. Dziękuję bardzo.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pani wyniki służą do oceny funkcji wątroby i są prawidłowe, poza nieznacznym podwyższeniem AST (norma do 37) i ALT (norma do 40). Przyczyn podwyższenia tych enzymów jest wiele, między innymi niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia badź doustna antykoncepcja. Należy skontaktować się z lekarzem, który zbierze z Panią dokładny wywiad i znajdzie przyczynę tego stanu rzeczy.