Proszę o interpretację wyniku USG stawów łokciowych

Obustronnie w obrębie tkanki podskórnej tłuszczowej w miejscu wyczuwalnych guzków uwidoczniono nieregularnie rozmieszczone, dobrze odgraniczone, nieotorebkowane ogniska hypoechogenicznej tkanki, wielkości od 0,22 do 0,79 cm, bez widocznego zaburzenia prawidłowej budowy zrazikowej tkanki podskórnej, związku z naczyniami, zwiększonego przepływu w obrębie uwidocznionych zmian - odczynu zapalnego. Dolegliwości bólowe zgłaszane przez pacjentkę w większości nad uwidocznionymi zmianami ale także w czasie badania prawidłowej sonograficznie tkanki. Stawy łokciowe i nadgarstkowe bez wysięku, odczynu zapalnego. Powięź przedramienna jednorodna echogenicznie, niepogrubiała obustronnie, struktura mięśni sonograficznie prawidłowa. Pochewki ścięgien na poziomie stawu nadgarstkowego i łokciowego bez wysięku, odczynu zapalnego. Obraz USG nie jest charakterystyczny, do ewentualnego rozważenia badanie histopatologiczne tkanki podskórnej.

ponad rok temu

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W badaniu uwidoczniono drobne guzki o niecharakterystycznej strukturze, które - jak sugeruje lekarz - należałoby zbadać w badaniu histopatologicznym (czyli pobrać jedną zmianę, wykonać z niej preparat i obejrzeć dokładnie z jakich komórek jest ona zbudowana i na tej podstawie postawić rozpoznanie).

Nie stwierdzono zmian zapalnych, które mogłyby odpowiadać dolegliwościom bólowym.

Pozdrawiam