Proszę o wyjaśnienie opisanych wyników

Moja mama ma 60 lat i jest od 2 tyg. po amputacji piersi i wycięciu węzłów chłonnych. Wyniki brzmią : ---narząd wycinek - carcinoma lobulare G2 invasium.Diameter tumoris ok 15x8 mm. ---narząd wycinek - naciek inflammatio chronica resorptiva et granulomata resorptiva W 19 węzłach chłonnych nie znaleziono ognisk nowotworowych. Zastanawia mnie brak opisu receptorów. Proszę mi wyjaśnić opis tych wyników. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Tłumaczenie opisu badania to: rak zrazikowy inwazyjny piersi o stopniu złośliwości G2 o średnicy 15x8 mm. Przewlekły naciek zapalny. Co do receptorów hormonalnych - podejrzewam, że wynik otrzymacie Państwo nieco później. Aktualnie standardem jest oznaczanie receptorów hormonalnych, a więc na pewno u Pani Mamy materiał został zabezpieczony pod kątem tych badań. Proszę pytać o wyniki onkologa prowadzącego Mamę.

Pozdrawiam serdecznie