Proszę o wyjaśnienie opisu tomografii komputerowej głowy

Odcinkowe poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej w okolicy czołowej prawej do wymiarów ok. 14x12x15 mm, z wyraźnym ścieńczeniem kości czołowej na wysokości zmian (objaw ucisku). Poza tym w obrębie kości sklepienia czaszki mózgowej i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych zmian nie wykazano.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Na podstawie samego opisu badania nie można postawić diagnozy. Potrzebny jest pełen wywiad (z jakiego powodu zostało wykonane badanie, jakie objawy prezentuje pacjent). Proponuję udać się do neurologa badź neurochirurga, który rozwieje Pani wątpliwości.