Proszę o wyjaśnienie TK zatok

MAM 17lat i we wrześniu zachorowałam na zapalenie opon a potem na neurobolerioze. W szpitalu powiedzieli mi ze mam krzywą przegrodę nosa wiec po wyjściu zrobiłam RTG na którym cała prawa zatoka jest zacieniona i poszłam do laryngologa lekarz dał mi skierowanie na TK zatok i w opisie napisali mi tak: "Baranie TK zatok wykonano w warstwach 3mm w ułożeniu koronalnym w pozycji czołowej zastosowano podgląd w oknie kostnym. W badaniu TK zatok przynosowych stwierdza się masowe wałowate zgrubienia śluzówki zatoki szczękowej L prawie w całości upośledzającej jej powietrzność . Przyścienne zgrubienia śluzówki widoczne są w zatocze szczękowej P sitowiu. Bardzo delikatne przyścienne zgrubienia śluzówki stwierdza się w obrębie zatoki czołowej P. obrzęk małżowin nosowych." lekarz po przeczytaniu tego od razu skierował do szpitala na operacje czy to jest pilne czy można z tym poczekać??????

Redakcja abcZdrowie

W przytoczonym przez Panią opisie tomografii komputerowej zmiany świadczące o przewlekłym stanie zapalnym w zatoce szczękowej są opisywane jako duże. Lekarz kierując Panią na zabieg brał pod uwagę nie tylko opis badania ale także wynik badania lekarskiego oraz możliwe następstwa nie wykonania operacji. Decyzję u wykonaniu zabiegu musi  Pani podając  z rodzicami (jak osoba niepełnoletnia) na podstawie informacji udzielonych przez lekarza oraz uciążliwości objawów tej choroby.