Proszę o wyjaśnienie wyników mojego taty - ma 74 lata

Mój tata miał takie wyniki (19 grudnia/21 grudnia): hematokryt 41,4/ 37,6, hemoglobina 13,5/12,2, erytrocyty 4,87/4,37, leukocyty 12,5/12,9, płytki 292/209, sód 136, potas 4,2, chlorki 97, mocznik 35, kreatynina 1,3, aspat 164, alat 193, CRP 43/83.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Hematokryt - pierwszy wynik mieści się w normie, drugi jest obniżony.

Obniżone stężenia hemoglobiny wskazują na niedokrwistość.

Podwyższone są stężenia leukocytów, co wraz z dużym wzrostem CRP sugeruje stan zapalny.

Znacznie podwyższone są transaminazy (ASPAT,ALAT), co może sugerować między innymi uszkodzenie wątroby.

Kreatynina - stężenie na górnej granicy normy.

Wskazana jest wizyta u lekarza, bowiem właściwa interpretacja możliwa jest tylko w zestawieniu z informacjami powziętymi z wywiadu i badania lekarskiego.

Pozdrawiam