Proszę o wyjaśnienie wyniku badania biopsji

Liczne makrofagi w grupach i rozproszone, także wielojądrowe.W kręgu różnicowym należy uwzględnić Fat necrosis.

Witam serdecznie!

Martwicę tkanki tłuszczowej (fat necrosis) mogą spowodować różnego rodzaju miejscowe urazy. Klinicznie często przebiega ona pod postacią guza. Makrofagi z kolei to komórki żerne krwi, które usuwają zmienioną tkankę (np. w wyniku stanu zapalnego lub martwicy).

Niestety trudno o szerszą interpretację wyniku, nie znając całości Pani historii choroby. Proponuję zdać się na lekarza prowadzącego, który na podstawie wyniku zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie