Proszę o pomoc w przetłumaczeniu wyniku biopsji guzka tarczycy

Wynik jest mojej mamy i bardzo martwię się jak wyszedł. Rozpoznanie kliniczne: wole guzowate. Rozpoznanie:Liczne komórki żerne. Obraz może odpowiadać torbieli. Płaty normotypowych komórek pęcherzykowych, liczne komórki żerne, obecny koloid. Ponadto pojedyncze komórki olbrzymie wielojądrowe. Obraz przemawia za zmianą łagodną. Bardzo bym była wdzięczna za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania Pani Mamy nie budzi niepokoju. Osoba opisująca badanie stwierdziła, że zmiana, z której pobierany był materiał biopsyjny ma charakter łagodny (co dokładnie oznacza, że nie ma ona cech nowotworu złośliwego) i jest to najprawdopodobniej torbiel.

O tym, czy Pani Mama będzie wymagała leczenia, czy też jedynie obserwacji zdecyduje lekarz - przede wszystkim w zależności od tego, jak duże jest wole (czy nie uciska na sąsiednie struktury w obrębie szyi), jak wygląda czynność hormonalna tarczycy.

Pozdrawiam.