Proszę o interpretację wyniku biopsji cienkoigłowej tarczycy

Bardzo zaniepokoił mnie wynik biopsji tarczycy, który dzisiaj odebrałam, a wizyta u lekarza, który mógłby to interpretować dostępna jest dopiero za 3 miesiące. Bardzo proszę o pomoc, wskazówkę jak interpretować wynik, czy jest powód do niepokoju. "Krew, koloid, rozproszone i w drobnych skupieniach komórki tarczycy, pojedyncze rozproszone komórki oxyfilne. Zmiana odpowiada guzkowi koloidowemu tarczycy z metaplazją onkocytarną". Zwłaszcza niepokoi mnie zwrot "rozproszone komórki oxyfilne" oraz " metaplazja oknkocytarna guzka". Wdzięczna będę za wskazówkę. Justi233
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl