Proteza naczyniowa w udzie i wydzielina ropna

Witam .Panie doktorze nie potrafie to tak fachowo wyjasnic ,tata mial wstawioną protezę naczyniową w udzie ,po trzech dniach operacji zaczęła uchodzic wydzielina ropno-krwista,trwa to już dwa tygodnie,czy coś z tego może wyniknąć niedobrego?Tata bierze antybiotyk augmentin a wczesnie byly lampy i bez mian nie ma poprawy,co by trzeba było robić w takim przypadku,boje się czy to może dojsc do amputacji nogi?

Na pewno skoro rana się źle goi, sączy się z niej jakaś wydzielina trzeba pobrać wymaz na badanie mikrobiologiczne celem znalezienia patogenu (bakterii, grzyba) i wykonaniu przy stwierdzeniu patogenu antybiogramu (oceny na jaki antybiotyk jest wrażliwa bakteria). Dopiero po wyniku tego badania trzeba włączyć odpowiednią antybiotykoterapię, która miejmy nadzieje poskutkuje. Oczywiście o wszystkim powinien zadecydować prowadzący chirurg.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane objawy mogą świadczyć o zakażeniu rany, mogą być również wynikiem niedokrwienia (domyślam się, że również z tego powodu wszczepiono protezę). Leczenie powinno odbywać się pod okiem chirurga, najlepiej chirurga naczyniowego z ośrodka, gdzie ojciec był operowany. Bez dokładnych badań (badanie kliniczne, przepływ w protezie, posiew z rany) nie można określić rokowań i śledzić postępu gojenia