Przebarwienia na skórze twarzy i stosowanie fluidu

Witam Mam przebarwienia na twarzy. Myślałam o zastosowaniu kwasu glinkowego lecz nie wiem na ile jest on bezpieczny i czy można po nim stosować fluid .?

Wszystko zależy od tego po czym wystapiły przebarwienia, jak dawno, jak sa głębokie.24h po zastosowaniu kwasów nie powinno się wykonywać makijażu. Proszę udac się do specjalisty na konsultację i dobierze najlepszą formę terapii.

Witam, rodzaj peelingu i jego stężenie dobiera lekarz dermatolog lub medycyny estetycznej do rodzaju skóry oraz głębokości przebarwień. Podczas i po zabiegach powinna Pani stosować krem z filtrem SPF50 , fluid można stosować bezpośrednio po zabiegu.

Po każdym zabiegu mogą zdarzyć się powikłania, w tym przejściowa hipo- lub hiperpigmentacja. Twarz najprawdopodobniej będzie zaczerwieniona, po około 3 dniach zacznie się łuszczyć. Osobiście jeśli przebarwienia są rozległe, proponuję pacjentom serię zabiegów z użyciem lasera Q-switch. jest to opcja bardziej inwazyjna niż peelingi medyczne, jednak dająca lepsze rezultaty.