Przebarwienia po bliznach i pryszczach, które nie schodzą od kilku miesięcy

Mam problem,zostają mi ślady,przebarwienia po bliznach,pryszczach które nie schodzą od kilku miesięcy. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu wystarczyło kilka dni i ślad po zmianie bliźnie czy pryszczu znikł jakby nic tam nie było wcześniej. Mam prawie 24 lata i stosuje duże dawki syntetycznych witamin i minerałów(praktycznie wszystkie),bardzo zdrowo jem lecz mało się ruszam i trochę się stresuję. Jaka może być tego przyczyna?. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli stosuje pan używki zawierające steroidy, to one moga byc przyczyna pańskich problemów. Prosze z nich zrezygnować. Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Serdecznie zapraszam na konsultację.

www.medestetica.com.pl