Blizny i ślady po pryszczach na twarzy

Mam problem,zostają mi ślady,przebarwienia po bliznach,pryszczach które nie schodzą od kilku miesięcy. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu wystarczyło kilka dni i ślad po zmianie bliźnie czy pryszczu znikł jakby nic tam nie było wcześniej. Mam prawie 24 lata i stosuje duże dawki witamin i minerałów,bardzo zdrowo jem lecz mało się ruszam i trochę się stresuję. Nie stosuje steroidów Jaka może być tego przyczyna?. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
są tak tzw. przebarwienia pozapalne, które powstają w wyniku procesu gojenia się zmian zapalnych, czyli tzw. "pryszczy". Aby zniwelować ten problem warto stosować maści dermatologiczne na noc z kwasem azelainowym, np. Skinoren (konieczna będzie wizyta u dermatolga), a na dzień krem z filtrem przeciwsłonecznym do skóry trądzikowej lub np. La Roche Posay Effaclar A.I. do stosowania punktowego na zmiany zapalne.

Pozdrawiam,
ES