Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przebarwienia po trądziku na całej twarzy

Mam na twarzy dużo rożnych przebarwiań po trądziku, jestem ogólnie czerwona na twarzy mam przebarwienia. Nie wygląda to zbyt dobrze. Czy jest jakiś lek/krem/leki robione które wybielą te przebarwienia aby moja twarz wyglądała po prostu ładnie.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Na przebarwienia i blizny po trądziku możemy zastosować terapie łączone, tj. peeling lekarski i Dermapen z osoczem, a w razie konieczności również laser frakcyjny CO2. Schemat terapii jest uzależniony od wyglądu Pani skóry, dlatego konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.

0
dr Ewa Szmaj Kosmetolog, Katowice
54 poziom zaufania

Witam serdecznie,

problem przebarwień nie jest łatwy do usunięcia ze względu na ich lokalizację w skórze. Skuteczne produkty zawierają zwykle kompozycję kwasów organicznych i substancji rozjaśniających pochodzenia roślinnego, przy czym warto pamiętam, że ich stężenia do pielęgnacji domowej będą niższe niż w produktach profesjonalnych, nawet jeśli przepisze je lekarz do przygotowania w aptece. Proszę się zastanowić czy nie lepiej połączyć pielęgnację domową z profesjonalnymi zabiegami typu whitening.

Pozdrawiam!
ES

0

Porsze udaś się do dermatologa, lekarz po obejrzeniu stanu skóry doradzi zabiegi.Często wykonuje się serię peelingów medycznych na przebarwienia.A czerwona twarz może oznaczać cerę naczyniową.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Trudno na podstawie Pani opisu przedstawić gotowy przepis na leczenie Warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej Obecnie ze względu na idealną porę roku możemy śmiało przeprowadzić serię peelingów medycznych lub zabiegi laserowe. Warto kontynuować terapię w domu , stosując odpowiednie kosmetyki i koniecznie pamiętać o kremach z wysokimi filtrami ( np Bioderma )

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy